Громади Тернопілля консультуватимуть авторитетні експерти

4 громади на Тернопільщині створюватимуть нові стратегії власного розвитку спільно із фахівцями «U-LEAD з Європою». Далі на ternopil.one.

Таку інформацію виданню «Терен» надала очільниця Регіонального офісу U-LEAD у Тернопільській області Наталія Онищук.

Які громади візьмуть участь у програмі?

Вона повідомила, що у Тернопільській області у такій програмі візьмуть участь Монастириська, Саранчуківська, Підгороднянська і Великодедеркальська територіальні громади. Основою розвитку слугуватиме документ, котрий дасть змогу громадам розібратися, на якому рівні вони перебувають зараз і де хочуть опинитися в майбутньому. У документі йтиметься про  те, як поступово рухатися до своєї мети.  У цьому власне й будуть допомагати фахівці «U-LEAD з Європою».

Що відбудеться в рамках програми?

Наталія Онищук зазначила, що в межах навчальної програми відбудуться тренінги і семінари стосовно стратегічної підготовки. Відбуватиметься і професійний супровід і поради з метою підготовки до засідань робочої групи і реалізацію завдань між ними. Діяльність в групах проводитиметься  через обмін досвідом з іншими громадами, котрі також створюють стратегії їх розвитку.

Також у цьому напрямку співпраця з U-LEAD включає в себе річний навчальний онлайн цикл із впровадження стратегії. Спеціалісти громад-учасниць програми зайдуть в громаду в дистанційному форматі, котрі вже мають успішний досвід створення стратегій, дізнаються про їх таємниці успіху.

Відомо, що для участі в створенні планів розвитку спільно з експертами «U-LEAD з Європою» відібрали  96 територіальних громад з різних областей України. Проєкт для України зі збільшенням можливостей і прав на місцевому рівні, підзвітності і розвитку «U-LEAD з Європою» разом фінансує Європейський Союз і його держави-члени, серед яких Польща, Німеччина, Швеція, Естонія, Данія і Словенія для підтримки України на її шляху до посилення місцевого самоврядування.

Нагадаємо, народні обранці обласної ради прийняли Головний кошторис Тернопільської області. 55 депутати проголосували «За». У 2022 році загальна сума видатків і доходів склала 2,4 мільярди гривень. Хоча, окремі депутати переконані, що бюджет є незбалансованим. А дехто взагалі вважає його «бюджетом виживання». 

Відомо, що кошторис розвитку буде прийматися в лютому-березні в 2022 році. Це настане тоді, коли залишаться вільні кошти і з’явиться можливість провести інвестиції у різні проекти. Водночас цей бюджет направлений на зарплати, енергоносії, сфери народного-господарського комплексу.

Були й ті місцеві депутати, котрі підкреслили, що була б змога виплатити заборгованість зарплат або оплату комунальних послуг, тоді, якщо видатки перерозподілити грамотно.

Зазначається, що у народних обранців було чимало різних пропозицій і проєктів до бюджету. Серед них – проблема забезпечення лікування COVID-19, питання грошових винагород для військових і їх родин, ремонти в комунальних закладах.  Керівництво обласної ради пообіцяло розглянути ці питання на наступній сесії. 

More from author

Піца на доставку для великої компанії: як не прогадати зі смаками

Збиратися великою компанією друзів, колег чи родини — це завжди гарантія крутого вечора, сповненого сміху та щирих розмов. Проте коли справа доходить до замовлення...

Архітектор в Одесі: чим займається та як вибрати фахівця

Будівництво з нуля або капітальна реконструкція будинку вимагають величезної теоретичної та практичної підготовки, тому допомога профільних експертів — це перша необхідність. Професійний архітектор в...

ThinkGlobal відкрила набір на 2026/2027 навчальний рік

Ліцензована онлайн-школа ThinkGlobal оголосила про старт набору учнів на новий 2026/2027 навчальний рік. Запис відкрито для дітей 1–11 класів — і актуальний як для...
...