Чиновниця: навчання через вайбер – це не дистанційна освіта

Начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА розкритикувала скидання вчителями домашніх завдань на вайбер. Повідомляє «Ternopil.one».

З початком карантину школи на Тернопільщині змушені були перейти на дистанційну освіту, щоб завершити навчальний рік. Однак, дистанційне навчання призвело до виникнення додаткових обов’язків у батьків, які змушені не тільки робити з дітьми уроки, але й роз’яснювати їм навчальний матеріал.

Діти звикли вчитися за традиційною методикою: коли вчитель пояснює матеріал і тримає увагу учнів цілий урок. І так кожного року. Під час дистанційного навчання учень має сам взяти книжку і сісти за освоєння нового параграфу. Проте, домашня обстановка надзвичайного розслабляє не лише дорослого, а й дитину. Через що навчання не може відбуватися в повноцінному режимі.

Плюси та мінуси дистанційного навчання

За словами керівника управління освіти Ольги Хоми, в будь-якому випадку дистанційну освіту потрібно розвивати, оскільки подібні ситуації можуть виникати і в майбутньому. Чиновниця підсумувала дистанційне навчання протягом останніх двох місяців. Так, навчання через електронні засоби має чимало позитивних сторін, але не обійшлося і без негативу.

Багато в чому навчання залежало від вчителів і школи, як вони змогли пристосуватися до нових умов навчання. На думку Ольги Хоми, скидання домашніх матеріалів на вайбер – це не дистанційна освіта. Надання дітям матеріалу для самостійного опрацювання не може вважатися дистанційним навчанням. До завдань мають бути прикріплені відеоуроки з прикладами розв’язання задач. Через відеозв’язок вчитель має допомагати учневі справлятися з завданнями.

Це у випадку, якщо учні мають доступ до інтернету.  Адже якщо батьки відправили дитину на час карантину в село, школяр можуть й не мати можливості користуватися інтернетом. Ще одним досить суперечливим моментом є оцінювання учнів. Хто добре працював і займався, отримав хороші оцінки. Вчитель під час виставляння оцінок аналізував попередні успіхи школярів за семестр та річні оцінки.

В той же час Ольга Хома наголошує, що оцінка має бути на користь учнів. Адже дитина може як з об’єктивних, так і суб’єктивних причини не брати участь в дистанційному навчанні. В кожному випадку вчитель має з розумінням підійти до учня. Відповідальність за проведення останніх дзвінків та випускних вечорів переклали на навчальні заклади, які самі повинні вирішити чи проводити ці заходи.

More from author

Піца на доставку для великої компанії: як не прогадати зі смаками

Збиратися великою компанією друзів, колег чи родини — це завжди гарантія крутого вечора, сповненого сміху та щирих розмов. Проте коли справа доходить до замовлення...

Архітектор в Одесі: чим займається та як вибрати фахівця

Будівництво з нуля або капітальна реконструкція будинку вимагають величезної теоретичної та практичної підготовки, тому допомога профільних експертів — це перша необхідність. Професійний архітектор в...

ThinkGlobal відкрила набір на 2026/2027 навчальний рік

Ліцензована онлайн-школа ThinkGlobal оголосила про старт набору учнів на новий 2026/2027 навчальний рік. Запис відкрито для дітей 1–11 класів — і актуальний як для...
...