Тернопільських роботодавців перевіряють на наявність сертифікатів вакцинації

Тернопільська область наразі перебуває у помаранчевій зоні. Втім, перевірки підприємців на сертифікати вакцинації уже розпочалися. Далі на ternopil.one.

У рейдах беруть участь поліція, представники муніципальної інспекції та держпродспоживслужби. Вони перевіряють дотримання картинних норм, а саме постанову Кабінету Міністрів України і Головного санітарного лікаря. Йдеться про наявність розміток, санітайзерів, використання масок, рукавиць, урн для використаних матеріалів. 

Що найважливіше ?

Але найважливішою умовою є сертифікати вакцинації у працівників аптек, магазинів, закладів у торгово-розважальних центрах. Керівництво повинно було повідомити своєму персоналу про цю норму. По-іншому – працівники не мають права працювати. 

Сертифікат вакцинації може бути у додатку «Дія» або ж приймають довідку про вакцинацію від сімейного лікаря. 

Працівники одного з магазинів – вакциновані, адже вона знають про нові карантинні норми. Вони регулярно проводять дезінфекцію торгового залу, після відвідувачів миють корзини. 

Більшість персоналу у одному торговому центрі мають щеплення, адже розуміють, що не зможуть працювати в іншому випадку. 

Під час рейду були й ті підприємці, які добре підготувались і поскладали сертифікати вакцинації в одну папку, оскільки розуміють свою відповідальність за працівників. 

Але протягом перевірки знайшли й тих, у кого не було необхідних документів. І до них вже застосовували відповідні заходи – викликали поліцію і оформлювали протокол. За таке порушення працедавці будуть вимушені заплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. 

Чому важливо це знати?

Фото – Українська правда

Зазначимо, що з 21 жовтня  по всій Україні, у тому числі і в Тернопільській області розпочали перевірки наявності сертифікатів вакцинації у громадських місцях. Відтепер працювати мають право тільки вакциновані особи.  Повинні бути щепленими не тільки працівники державних установ і групи людей, яких наказало вакцинуватися Міністерство охорони здоров’я України, але й пасажири і перевізники.

У заклади харчування тепер також не зайти без сертифікату вакцинації, негативного ПЛР-тест, який дійсний протягом 72 годин, чи тесту на антиген, який дійсний упродовж 48 годин. У приміщенні не може бути більше 50 людей, і не більше 4 осіб за одним столом. Обов’язковим правилом тепер є необхідність вакцинації працівників закладів однією або двома дозами вакцини.

Також це стосується у керівників громад. Якщо присутні невакциновані працівники, то голови будуть вимушені сплачувати штрафи. У разі підробки ковідного сертифікату, громадянам загрожує кримінальна відповідальність.

Керівництво області вважає, що карантинні заходи – це необхідність і вимушені обмеження, адже статистика інфікованих коронавірусом постійно зростає. Медики зазначають, що переважно хворі не робили вакцинацію, тому цей період вже встигли назвати пандемією невакцинованих. Вони наполягають на необхідності щеплення від коронавірусу і це можна зробити у найближчому пункті вакцинації. 

More from author

Піца на доставку для великої компанії: як не прогадати зі смаками

Збиратися великою компанією друзів, колег чи родини — це завжди гарантія крутого вечора, сповненого сміху та щирих розмов. Проте коли справа доходить до замовлення...

Архітектор в Одесі: чим займається та як вибрати фахівця

Будівництво з нуля або капітальна реконструкція будинку вимагають величезної теоретичної та практичної підготовки, тому допомога профільних експертів — це перша необхідність. Професійний архітектор в...

ThinkGlobal відкрила набір на 2026/2027 навчальний рік

Ліцензована онлайн-школа ThinkGlobal оголосила про старт набору учнів на новий 2026/2027 навчальний рік. Запис відкрито для дітей 1–11 класів — і актуальний як для...
...